חקירות כלכליות

חקירות כלכליות – כי יש דברים בגו

בזמנים שבהם הביטחון של אדם ברעהו אינו מהמשופרים, הולך הנושא של חקירות כלכליות וצובר תאוצה. ישנם משרדי חקירות רבים המתמחים בנושא, המוצאים דרכים מקוריות וייחודיות לרדת לעומקו של עניין.

למה צריך חקירה כלכלית?

חקירת היכולת הכלכלית של אדם פרטי או עסק נדרשת מכמה סיבות שונות:

חקירות כלכליות נדרשות לפני ביצוע עסקה גדולה, שבה מתחייבת חברה א' לספק דבר מה לחברה ב'. אלא שהחברה המספקת רוצה להיות בטוחה שהחברה המקבלת את המוצר או השירות אכן יכולה לעמוד בתשלום. לעיתים מזומנות החברה המספקת מוצר כלשהו מתחייבת גם היא לספקי החלקים שמהם הרכיבה את המוצר, ואי עמידה של הקונה בתשלומים עלול להעמיד אותה במצב כלכלי ומשפטי בעייתי

לפני כניסה לשותפות, בעיקר בסכומים גדולים מאד, קורה לעיתים קרובות ששתי החברות העומדות בפני חתימת חוזה מבצעות חקירות כלכליות האחת על רעותה. לא נעים לחתום הסכם שותפות ולגלות לאחר מכן כי שווי השותפה הוא פשוט שום דבר וקופת המזומנים שלה ריקה. סוף מעשה במחשבה תחילה.

מקרה נוסף שבו נדרשת חקירה כלכלית הוא מקרה של בעל חוב שכנגדו עומד תיק הוצל"פ או תביעה משפטית בנושא כספי. בחלק מהמקרים בעלי החוב אכן אומרים את האמת ואין להם יכולת להחזיר את חובותיהם. בחלק אחר מהמקרים הם מעוניינים לחמוק מהחובות בתואנות שווא. חקירות כלכליות רבות מגלות שבעלי חוב שלכאורה אין ידם משגת לשלם את חובם הם למעשה בעלי נכסים או שותפים סמויים בעסקים שונים או שהצליחו להעביר רכוש לקרובי משפחה או אנשי אמון אחרים.

מי מבצע חקירות כלכליות?

ישנם משרדי חקירות המתמחים בדיוק בסוג הזה של חקירות, היודעים להתחקות אחרי כל קצה חוט. בזכות הניסיון הרב שצברו החוקרים, הם יודעים לצפות את רוב הצעדים שיעשו אנשים על מנת לשבש את החקירה, ולהביא תוצאות אמת למזמיני החקירה.

ישנן גם חברות אחרות שתחום ההתמחות שלהן הוא חקירות כלכליות, איסוף מידע כלכלי על חברות ועסקים ודירוג רמת הסיכון שלהם. חברות אלה מספקות את המידע לכל דורש, תמורת תשלום.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here